Specjaliści z naszych gabinetów mają duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi zarówno tymi najmłodszymi, w wieku przedszkolnym, jak i w początkowych i późniejszych klasach szkoły podstawowej.

Zajęcia dostosowywane są do grupy wiekowej dzieci:

W młodszych grupach organizowane są wspólne zabawy i gry mające zwrócić uwagę dzieci m.in. na pojęcie głodu i sytości, rozróżnienie żywności zdrowej od niezdrowej czy też rozpoznawanie poszczególnych grup produktów i ich podstawowej roli zdrowotnej.

U dzieci z klas wczesnoszkolnych nacisk kładziony jest między innymi na uświadomienie potrzeby i korzyści z jedzenia śniadań (z najnowszych badań wynika, że śniadanie w domu codzienne je jedynie co drugie dziecko). Pracujemy także nad pojęciami zdrowych produktów oraz tych, które powinny pojawiać się rzadko.

W klasach starszych, uczniowie mają okazje poznać podstawowe zasady zdrowego żywienia z użyciem piramidy zdrowia i aktywności fizycznej. Podejmowana jest także dyskusja nad konsekwencjami nadwagi i otyłości oraz roli jedzenia i ruchu w zachowaniu dobrego samopoczucia i prawidłowej masy ciała. Dzieci w tym wieku zaczynają samodzielnie podejmować decyzje o tym co jedzą lub kupują w ramach przekąsek, między posiłkami przygotowywanymi przez opiekunów. Staramy się pokazać zatem alternatywy dla tych niewskazanych, a łatwo dostępnych produktów.

Podczas zajęć ze specjalistą uczniowie mają także okazję poznać sam zawód dietetyka, jako specjalisty od problemów z masą ciała ale także autorytetu z zakresu zdrowego odżywiania. Nasi dietetycy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości dzieci, a także spotkają się z rodzicami w celu przekazania wniosków z zajęć oraz swoich obserwacji m.in na temat poziomu świadomości żywieniowej dzieci.

Formularz kontaktowy

Zaproś dietetyka do szkoły