O akcji

Kampania społeczno-edukacyjna „KOCHASZ? OdWaż się na zmiany”

Już we wrześniu rusza kampania społeczno-edukacyjna „KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany, której organizatorami są Polskie Centra Dietetyczne. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na rosnący problem otyłości wśród dzieci. Naukowcy alarmują bowiem, iż obecnie na całym świecie otyłych jest już ponad 124 miliony dzieci i młodzieży.

Sytuacja jest alarmująca i poważna

W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Żywności i Żywienia w 2010 roku problem otyłości dotyczył ok. 10 % dzieci w wieku 9 lat. Nadwagę miało średnio niemal co piąte dziecko. Wynik raportu WHO z 2018 dotyczący populacji polskiej pokazuje, że na przestrzeni trzech lat (2015-2017) otyłość rozpoznano aż u 24% dzieci w grupie od 6 do 9 lat!

Bezpłatna konsultacja z dietetykiem

Żeby móc zapobiec niebezpiecznym i negatywnym skutkom otyłości musimy poznać jej przyczyny, dlatego też w ramach akcji każdy rodzic wraz ze swoją pociechą w okresie od września do końca listopada będzie miał możliwość odbyć bezpłatną konsultację z dietetykiem w jednym z 40 gabinetów Projekt Zdrowie na terenie całej Polski. Podczas spotkania specjalista oceni stan odżywienia, określając BMI dziecka, dokona analizy składu ciała, pomoże określić skalę problemu i zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Spotkania i wykłady edukacyjne

W ramach akcji oprócz darmowych konsultacji zaplanowano także m.in cykl spotkań, warsztatów i wykładów edukacyjnych, zorganizowanych w szkołach i miejskich ośrodkach kultury i nauki zrzeszających młodych mieszkańców i ich opiekunów. Dietetycy Projekt Zdrowie przygotowali również raport dotyczący problemu nadwagi i otyłości dzieci w Polsce oraz e-booka ze zdrowymi przepisami dla dzieci.

 

Leave a comment